DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ PRODUKTY POSIADAJĄCE CERTYFIKAT IASC?
Międzynarodowa Rada Naukowa ds. Aloesu podkreśla znaczenie tego, dlaczego konsumenci powinni szukać Pieczęci Aprobaty IASC na produktach, w których zawarty jest aloes.
Dlaczego kwestia ta jest tak ważna? Z dwóch powodów. Po pierwsze, wykorzystanie nazwy „aloes” jest skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi konsumentów świadomych korzyści, które niesie ta roślina jako składnik szerokiej gamy dostępnych na rynku produktów. Wiele firm dodaje do swoich wyrobów niewielkie ilości aloesu, by skusić klientów do ich zakupu. Często jest to zaledwie jeden lub dwa procent całego składu, a taka ilość nie zagwarantuje konsumentowi oczekiwanych przez niego korzyści. Oczywiście napisana dużymi literami nazwa „aloes” lub dobrze widoczny rysunek aloesu na etykiecie przyciągnie uwagę klientów! Jeśli natomiast przyjrzeć się uważnie etykiecie, najczęściej okazuje się, że na liście składników – wymienianych zaczynając od tego, którego w produkcie jest najwięcej – aloes umieszczony jest pod koniec, w sąsiedztwie konserwantów. A należy pamiętać, że wiele konserwantów dodawane jest poniżej jednego procenta, zatem i aloesu jest niewiele. |
Drugim powodem jest to, że aloes łatwo „sfałszować” lub przez nieprawidłową obróbkę w procesie przetwórczym zmniejszyć jego korzystne właściwości czy wręcz całkowicie go ich pozbawić. Odpowiednia obróbka od momentu oderwania liścia aż do ostatniej fazy procesu produkcyjnego może mieć ogromny wpływ na to, czy produkt przyniesie nam pożądane efekty. Teraz już wiadomo, dlaczego program certyfikacji produktów aloesowych przez IASC ma takie znaczenia, jeżeli zależy nam na produktach, których działanie będzie naprawdę korzystne. Niewielki dodatek aloesu pomaga sprzedawać produkty aloesowe i tego warto się wystrzegać. Choć przyjrzenie się etykiecie pomoże nam ustalić przybliżoną zawartość aloesu w produkcie, to niestety nie powie nam, co mogło się wydarzyć podczas procesu produkcyjnego, gdzie w grę wchodzą czynniki takie jak czas, temperatura, ciśnienie i obróbka. Aloes jest delikatną rośliną, która nieodpowiednio obrabiana szybko fermentuje i traci składniki odżywcze, których jest ponad 200. Może się okazać, że pijemy aloes, który jest pozbawiony wartości odżywczych. Proces obróbki aloesu, tak jak proces obróbki pożywienia, ma więc kolosalne znaczenie. Nic na etykiecie nie opatrzonej pieczęcią IASC nie zagwarantuje nam zawartości i jakości aloesu niezależnie od renomy marki! |
Oczywiście można przesłać do Międzynarodowej Rady do spraw Aloesu w Stanach Zjednoczonych IASC próbkę produktu z prośba o jej zbadanie, jest to jednak dość kosztowny sposób i normalny użytkownik nie decyduje się na tego typu rozwiązania. O wiele prościej jest po prostu sprawdzić, czy na etykiecie zakupionego produktu aloesowego umieszczona jest okrągła Pieczęć Aprobaty IASC.
Aby produkt został dopuszczony do procesu certyfikacyjnego, musi być on przygotowany z surowca, który posiada aprobatę IASC, a zawartość aloesu musi być nie mniejsza niż 15%. Produkty aloesowe firmy Forever Living Products zawierają od 30% do 99,7% czystego miąższu aloesowego.
Należy też podkreślić, że pieczęć aprobaty IASC przyznawana jest podmiotom na 2 lata, co oznacza, że aby uzyskać przedłużenie certyfikacji, firmy cały czas muszą spełniać najwyższe wymogi jakościowe. Lorever Living Products działa na rynku od 1978r i poszczycić się może radością posiadania pieczęci od samego początku.
Kupując produkty marki Forever Living Products możesz być zatem pewien, że w Twoich rękach znalazł się produkt najwyższej jakości.